Hallinto- ja talousosasto

Tulostettava sivu

Hallinto-osaston tehtäviä ovat hallinto, toimistopalvelut, arkistonhoito, atk-tuki, kunnan vaihde ja työllistäminen. Hallinto-osastoon kuuluu myös talousosasto, jonka tehtäviä on taloushallinto ja palkkahallinto.Kittilän työpajat ovat hallinto-osaston alaisuudessa.

Hallinto-osasto

Vt. kunnanjohtaja
Antti Jämsén, puhelin 040 745 9830, antti.jamsen(at)kittila.fi

Hallintojohtaja
Sanna Ylinampa, puhelin 040 653 0774, sanna.ylinampa(at)kittila.fi

Arkistonhoitaja
Merja Koivisto, puhelin 040 861 0170, merja.koivisto(at)kittila.fi

Toimistovirkailija
Teija Toivola-Huttunen, puhelin 0400 344 148, teija.toivola-huttunen(at)kittila.fi

Henkilöstöpäällikkö
Taina Aspelund, puhelin 040 545 5793

It-asiantuntijat
Mari Takalo, puhelin 0400 356 016
Kalle Siitonen, puhelin 0400 314958

Työnsuunnittelija
Kokkonen Päivi 0400 356 422

Kittilän työpajat

Talousosasto
Controller
Tuija Lång, puhelin 040 672 4257, tuija.lang(at)kittila.fi
Valtatie 15, 99100 Kittilä

Kirjanpitäjä
Jaana Ylitepsa, puhelin 0400 356 425, jaana.ylitepsa(at)kittila.fi

Kirjanpitäjä, laskutus
Sanna Similä, puhelin 0400 356 479, sanna.simila(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- talous- ja hallinto-osaston palkat, teknisen toimen palkat
Marja Leppänen, puhelin 0400 356 423, puhelinaika klo 9-11, marja.leppanen(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- koulutoimen palkat, kansalaisopiston opettajat
Raija Kyngäs, puhelin 0400 356 428, puhelinaika klo 9-11, raija.kyngas(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- sosiaali- ja terveystoimen palkat
Jaana Nevalainen, puhelin 0400 356 427, puhelinaika klo 9-11, jaana.nevalainen(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- varhaiskasvatuksen palkat, omaishoitajat
Saara Proksi, puhelin 040 548 4416, puhelinaika klo 9-11, saara.proksi(at)kittila.fi

 

 

Sivua päivitetty: 
16.8.2019