Sosiaali- ja terveyslautakunta

Tulostettava sivu

Sosiaali- ja terveyslautakunta 14.11.2019 alkaen

Päätös Kvalt 11.11.2019 § 58 / KHO:n päätös 21.4.2020

 

  Varsinainen jäsen Henk.koht. varajäsen
  Pj

Granroth Aaro (Vas.)

Kenttälä Pekka (Vas.)
1. vpj

Huilaja Tiina (Vihr.)

Kangas Pentti (OMK)
2. vpj

Salmi Jukka (Kesk.)

Toivola Juha (Kesk.)
 

Hangasvaara Sirkka (Kesk.)

Jussila Kai (Kesk.) 1
 

Pudas Anna-Liisa (Kesk.)

Kantola Susanna (Kesk.)
 

Ala Kimmo (PS) 

Lehtonen Minna (PS) 
 

Hettula Arto (SDP)

Kautto Sakari (SDP)
 

Suhonen Eeva (Kok.)

Mikkonen Maire (Kok.)
 

Vaara Yrjö (OMK)

Kurt Heli (OMK)

 

1 Kvalt 1.6.2020 § 26 asti Kivisaari Yrjötapio (Kesk.)

 

Sosiaali- ja terveyslautakunnan esittelijänä toimii sosiaali- ja terveystoimen toimialajohtaja (perusturvajohtaja). Lautakunnan pöytäkirjat löydät kunnan sivuilta kohdasta Esityslistat ja pöytäkirjat.

 

 

 

 

Sivua päivitetty: 
11.6.2020