Tunturi-Lapin ympäristöterveydenhuollon yhteistoiminta-alue

Tulostettava sivuSend by email

Tunturi-Lapin ympäristöterveydenhuolto 1.1.2014 alkaen

 

Enontekiön, Muonion, Kittilän ja Sodankylän kunnat ovat muodostaneet Tunturi Lapin ympäristöterveydenhuollon yhteistoiminta-alueen.

Ympäristöterveyspäällikkö/terveystarkastaja, Sodankylä

 

Tuulikki Luoma, puhelin 040 680 6922, tuulikki-luoma(at)sodankyla.fi

Jäämerentie 1, 99600 Sodankylä

 

Eläinlääkärit

 

Sodankylä

 

Sauli Koski, puhelin 0400 398 975, sauli.koski(at)sodankyla.fi
Tarja Nikula, puhelin 040 570 8223, tarja.nikula(at)sodankyla.fi

 

Pieneläinvastaanotto Sodankylä-instituutin tiloissa, ent. metsäkoulu, sopimuksen mukaan.
Ajanvaraus ja neuvonta klo 8.00 -10.00

 

Enontekiö/Muonio

 

Marianne Mannela, puhelin 040 662 1452, marianne.mannela(at)sodankyla.fi
Eva Kenk, puhelin 040 865 3766, eva.kenk(at)sodankyla.fi

 

Pieneläinvastaanotto                         
Kuntokatu 6, 99400 Enontekiö
Pirkantie 43, 99300 Muonio
Ajanvaraus ja neuvonta klo 8.30 -10.00

 

Kittilä

 

Pirjo Korhonen, puhelin 0400 393 503, pirjo.korhonen(at)sodankyla.fi

 

Pieneläinvastaanotto
Sairaalantie 2 D, 99100 Kittilä.
Ajanvaraus ja neuvonta klo 8.00 -10.00

 

email: etunimi.sukunimi(at)sodankyla.fi

 

Terveystarkastajat:

 

Kittilä

 

Juha Metso, puhelin 0400 421451, juha.metso(at)sodankyla.fi
Valtatie 15, 99100 Kittilä

 

 

Enontekiö/Muonio

 

Tuula Yli-Ilkka, Enontekiö/Muonio, puhelin 0400 396 863, tuula.yli-ilkka(at)sodankyla.fi
Kuntokatu 6, 99400 Enontekiö

 

 

email: etunimi.sukunimi(at)sodankyla.fi

 

 

 

 

 

 

 

Sivua päivitetty: 
15.1.2015