Keskusvaalilautakunta

Tulostettava sivu

Keskuvaalilautakunta 2017 - 2021

 

  Varsinainen jäsen Varajäsen

Pj

Palosaari Terho (Kesk.)4 ja 5 1. varaj. Paksuniemi Ilkka (KL) 1
Vpj 

Kinnunen Leena (Vas.)6 ja 7

2. varaj. Huilaja Tiina (Vihr.)
 

Uusiheimala Kari (PS)2

3. varaj. Taskila Mauri (Vas.)3
 

Alamaunu Urho (Vas.)

4. varaj. Palosaari Raija (KD)
 

Toivola Ritva (SDP)

5. varaj. Pekkala Juha (Kesk.)
 

 

Väliaikaiset varajäsenet

6. varaj. Niskanen Maarit (Kesk.)8

7. varaj. Rantanen Jorma9

Kvalt 1.6.2020 § 31 asti 1. varaj. Kääriäinen Tuomas (KL)

2Kvalt 22.2.2021 § 25 asti  jäsen Mäkitalo Jussi (PS)

3Kvalt 22.2.2021 § 26 asti 3. varaj. Poti Jukka (Kok)

4Kvalt 22.2.2021 § 27 asti jäsen ja Vpj Kyrö Reijo (Kesk.)

5Kvalt 22.2.2021 § 28 valittu Pj:ksi Palosaari Terho

6Kvalt 22.2.2021 § 28 asti jäsen ja Pj  Mertaniemi Tuula (OMK)

7Kvalt 22.2.2021 § 27 valittu Vpj:ksi Kinnunen Leena

8Valittu Khall 16.3.2021 § 120

9Valittu Khall 30.3.2021 § 149
 

 

Sivua päivitetty: 
9.4.2021