Yhteystiedot

Tulostettava sivu

Kittilän kunnan puhelinluettelo
Yllä olevasta linkistä avautuu kunnan puhelinluettelo (pdf), joka voi myös tallettaa omalle koneelle tai tulostaa. Huomaathan, että luetteloa päivitetään jatkuvasti ja uusin tieto löytyy linkin takaa. (Päivitetty 1.10.2019)

Fonecta Yhteystieto Totaali, Kittilä

 


 

Yhteystietoja

Vaihde, neuvonta

Puhelin 0400 356 500, avoinna arkisin klo 8–11 ja 11.45–16.
Käyntiosoite Valtatie 15, 99100 Kittilä.
Faksi 016 642 259
Sähköpostiosoite kirjaamo(at)kittila.fi
Kittilän kunnan työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)kittila.fi.
Asiointi ja taksat Kittilän kunnassa

 

Virallinen posti

Kittilän kunta, Kirjaamo, Valtatie 15, 99100 Kittilä

Sähköisesti: kirjaamo(at)kittila.fi

 

Laskutusosoite

Kittilän kunta
Tilaajan nimi tai osasto
PL (osastoittain)
01051 LASKUT

Tarkemmat laskutusohjeet ja osastokohtaiset PL-numerot, verkkolaskuohjeet.
Kittilän kunnan y-tunnus on 0191406-6

 

Kunnanjohtaja

Vt. kunnanjohtaja Antti Jämsén, puhelin 040 745 9830
antti.jamsen@kittila.fi

 

Toimialojen yhteystiedot

 

Hallinto- ja talous
Valtatie 15, 99100 Kittilä
hallintojohtaja Sanna Ylinampa, puhelin 040 653 0774
sanna.ylinampa@kittila.fi

Valtatie 15, 99100 Kittilä
controller Tuija Lång, puhelin 040 672 4257
tuija.lang@kittila.fi

Hallinto ja talousosaston organisaatio ja yhteystiedot
Huom. tiedustelut laskuista kirjanpitäjiltä.
 

 

Sivistystoimi
Koulutoimi, Vapaa sivistystyö

Valtatie 15, 99100 Kittilä
Vs. sivistystoimenjohtaja, Aarne Mäkelä, puhelin 040 705 7486
aarne.makela@kittila.fi
Sivistystoimen osaston organisaatio ja toimipisteiden yhteystiedot

 

Sosiaali- ja terveystoimi
Valtatie 15, 99100 Kittilä
perusturvajohtaja Markku Tuunainen, puhelin 040 847 6526
markku.tuunainen@kittila.fi
Kittilän terveyskeskus, Sairaalantie 2, 99100 Kittilä, terveyskeskuksen faksi 016 643 518 (vastaanotto)
Sosiaali- ja terveysosaston organisaatio

 

Tekninen toimi
Valtatie 15, 99100 Kittilä
tekninen johtaja Lauri Kurula, puhelin 040 540 6357
lauri.kurula@kittila.fi
Ravintopalvelut
Valtatie 15, 99100 Kittilä
ravintopalvelupäällikkö Eija Heikkinen, puhelin 040 541 0137
eija.heikkinen@kittila.fi
Kiinteistöpalvelut
Valtatie 15, 99100 Kittilä
kiinteistöpäällikkö Mauri Kivelä, puhelin 040 674 4393
mauri.kivela@kittila.fi
Teknisen osaston organisaatio

 

Kideve Elinkeinopalvelut (elinkeinotoimi)
Valtatie 15, 99100 Kittilä
elinkeinojohtaja Katariina Palola, puhelin 0400 955 472
katariina.palola@kittila.fi
Kideve Elinkeinopalveluiden palvelut ja yhteystiedot

 

Kunnan tytäryhtiöiden yhteystiedot
 

Kittilän Vuokratalot Oy

Valtatie 15, 99100 Kittilä
isännöitsijä, toimitusjohtaja Timo Sattanen, puhelin 040 506 4496
timo.sattanen@kittila.fi
Kittilän Vuokratalot Oy:n www-sivut

 

Kittilän Aluelämpö Oy

PL 45, 99101 Kittilä
toimitusjohtaja Pekka Tennivaara, puhelin 0400 203 119
pekka.tennivaara@kittila.fi

 

Levin Vesihuolto Oy

Toimisto: Koutamaantie 1A, 99130 Sirkka
Toimitusjohtaja Hannu Teppo, puhelin 040 357 7384
hannu.teppo@levi.fi
Levin Vesihuolto Oy:n www-sivut

 

Luottamuselimet 

Kittilän kunnanvaltuutetut

Kunnanhallituksen jäsenet

Sivua päivitetty: 
17.10.2019