Tunturi-Lapin ja Pellon työllisyysalueen toimipaikat suljettuina to ja pe 26.–27.11.2026 / Duottar-Lappi ja Pello barggolašvuođaguovllu doaibmabáikkit gitta du ja be 26.–27.11.2026

Kuva
""

Tunturi-Lapin ja Pellon työllisyysalueen toimipaikat ovat poikkeuksellisesti suljettuina torstaina 26.11.2026 ja perjantaina 27.11.2026 henkilöstön koulutuspäivien vuoksi. Palvelemme jälleen normaalisti maanantaina 30.11.2026 alkaen. 

Toimipaikat ovat suljettuina Enontekiöllä, Kittilässä, Kolarissa, Muoniossa ja Pellossa. Tänä aikana henkilökohtaista asiointia ei ole saatavilla, eikä palvelunumero 016 645 5200 päivystä.

Toimipaikkojen ollessa suljettuina voit asioida sähköisesti Työmarkkinatorin Asiointi-palvelussa. Sivustolla voit esimerkiksi jättää yhteydenottopyynnön. Otamme sinuun yhteyttä viiden arkipäivän sisällä. Kiitos ymmärryksestä. 

Voit asioida 

Henkilöasiakkaat: https://tyomarkkinatori.fi/henkiloasiakkaat/asiointi

Työnantajat ja yrittäjät: https://tyomarkkinatori.fi/tyonantajat-ja-yrittajat

Sähköposti: tyollisyysalue@kittila.fi 

Kotisivut: Työvoimapalvelut - Tunturi-Lapin ja Pellon työllisyysalue | Kittilä (työllisyysalueen vastuukunta Kittilän verkkosivut)

Tunturi-Lapin ja Pellon työllisyysalueen yhteystiedot

Yhteysnumero 016 645 5200, arkipäivisin klo 9–11 ja 12–14 (vain puhelut)
Sähköposti: tyollisyysalue@kittila.fi
Kotisivut: kittila.fi/tyo-ja-yrittaminen/tyovoimapalvelut (työllisyysalueen vastuukunta Kittilän verkkosivut) 
Lisäksi: Työvoimapalvelut enontekio.fi, kolari.fi, muonio.fi, pello.fi 


Duottar-Lappi ja Pello barggolašvuođaguovllu doaibmabáikkit gitta du ja be 26.–27.11.2026

Duottar-Lappi ja Pello barggolašvuođaguovllu doaibmabáikkit leat gitta duorastaga 26.11.2026 ja bearjadaga 27.11.2026 bargiid skuvlenbeivviid geažil. Bálvalat fas dábálaš vuogi mielde vuossárgga 30.11.2026 rájes. 

Doaibmabáikkit leat gitta Eanodagas, Gihttelis, Kolaris, Muonás ja Pellos. Dán áigodagas áššiiddikšun persovnnalaččat ii leat oažžumis, iige bálvalannummir 016 645 5200 leat geavahusas.

Dalle go doaibmabáikkit leat gitta, sáhtát dikšut áššiidat elektrovnnalaččat Bargomárkantoargga Áššiiddikšunbálvalusas. Siidduin sáhtát ovdamearkka dihte guođđit oktavuođaváldinbivdaga. Mii váldit dutnje oktavuođa viđa árgabeaivve siste. Giitu go ipmirdat. 

Sáhtát dikšut áššiidat 

Persovdnaáššehasat: https://tyomarkkinatori.fi/henkiloasiakkaat/asiointi

Bargoaddit ja fitnodatdoallit: https://tyomarkkinatori.fi/tyonantajat-ja-yrittajat

E-poasta: tyollisyysalue@kittila.fi

Ruoktosiiddut: Työvoimapalvelut - Tunturi-Lapin ja Pellon työllisyysalue | Kittilä  (barggolašvuođaguovllu vásttugielda Gihttela neahttasiiddut)

Duottar-Lappi ja Pello barggolašvuođaguovllu oktavuođadieđut

Oktavuohtanummir 016 645 5200, árgabeivviid dmu 9–11 ja 12–14 (dušše riŋgemat)
E-poasta: tyollisyysalue@kittila.fi
Ruoktosiiddut: kittila.fi/tyo-ja-yrittaminen/tyovoimapalvelut (barggolašvuođaguovllu vásttugielda Gihttela neahttasiiddut) 
Lassin: Bargofápmobálvalusat enontekio.fi, kolari.fi, muonio.fi, pello.fi

 

 

Ota yhteyttä
Tero Hyttinen
Titteli
Työllisyysalueen johtaja, Tunturi-Lapin ja Pellon työllisyysalue
Puhelinnumero
Sähköpostiosoite
Fyysinen osoite
Valtatie 15, 99100 Kittilä