Yhteystiedot

Löydä kunnan työntekijöiden ja toimipisteiden julkiset numerot, laskutusosoitteet ja palautekanava.

Ota yhteyttä

Työntekijät ja toimipisteet

Voit hakea tietoja toimipaikan, palvelun tai henkilön nimen perusteella.

Löydä Kittilän kunnan yhteystiedot (Fonecta)

 

Anna palautetta ja asioi Kittilän kunnassa

Voit antaa palautetta kunnan palveluista palautekanavan kautta.

Asiointi ja taksat Kittilän kunnassa

Kittilän kunnan lomakkeet
 

Vaihde, neuvonta

Puhelin 0400 356 500, avoinna arkisin klo 8–11 ja 11.45–16.
Käyntiosoite Valtatie 15, 99100 Kittilä.
Faksi 016 642 259
Sähköpostiosoite kirjaamo@kittila.fi
Kittilän kunnan työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@kittila.fi

 

Virallinen posti

Kittilän kunta, Kirjaamo, Valtatie 15, 99100 Kittilä
Sähköisesti: kirjaamo@kittila.fi

 

Laskutusosoite

Kittilän kunta
Tilaajan nimi tai osasto
PL (osastoittain)
01051 LASKUT

Tarkemmat laskutusohjeet ja osastokohtaiset PL-numerot, verkkolaskuohjeet.
Kittilän kunnan y-tunnus on 0191406-6

 

Kunnanjohtaja

kunnanjohtaja Antti Jämsén, puhelin 040 745 9830
antti.jamsen@kittila.fi

 

Toimialojen yhteystiedot

Hallinto- ja talousosasto
Valtatie 15, 99100 Kittilä
hallintojohtaja Sanna Ylinampa, puhelin 040 653 0774
sanna.ylinampa@kittila.fi
controller Tuija Lång, puhelin 040 672 4257
tuija.lang@kittila.fi

Löydä Kittilän kunnan yhteystiedot (Fonecta)

Hallinto ja talousosaston organisaatio
Huom. tiedustelut laskuista kirjanpitäjiltä.
 

 

Sivistystoimi
Koulutoimi, Vapaa sivistystyö

Valtatie 15, 99100 Kittilä
vt. sivistystoimenjohtaja Juha Marletsuo, puhelin 040 705 7486
juha.marletsuo@kittila.fi

Löydä Kittilän kunnan yhteystiedot (Fonecta)
Sivistystoimen osaston organisaatio

 

Sosiaali- ja terveystoimi
Valtatie 15, 99100 Kittilä
vs. perusturvajohtaja Tiina Huilaja, puhelin 040 847 6526
tiina.huilaja@kittila.fi
sote-asiantuntija Sirkka-Liisa Olli, puhelin 040 662 9916
sirkka-liisa.olli@kittila.fi

Kittilän terveyskeskus
Sairaalantie 2, 99100 Kittilä, terveyskeskuksen faksi 016 643 518 (vastaanotto)

Löydä Kittilän kunnan yhteystiedot (Fonecta)
Sosiaali- ja terveysosaston organisaatio

 

Tekninen toimi
Valtatie 15, 99100 Kittilä
tekninen johtaja Lauri Kurula, puhelin 040 540 6357
lauri.kurula@kittila.fi
Ravintopalvelut
Valtatie 15, 99100 Kittilä
ravintopalvelupäällikkö Eija Heikkinen, puhelin 040 541 0137
eija.heikkinen@kittila.fi
Kiinteistöpalvelut
Valtatie 15, 99100 Kittilä
kiinteistöpäällikkö Mauri Kivelä, puhelin 040 674 4393
mauri.kivela@kittila.fi

Löydä Kittilän kunnan yhteystiedot (Fonecta)
Teknisen osaston organisaatio

 

Kideve Elinkeinopalvelut (elinkeinotoimi)
Valtatie 15, 99100 Kittilä
elinkeinojohtaja Katariina Palola, puhelin 0400 955 472
katariina.palola@kittila.fi
Kideve Elinkeinopalveluiden palvelut ja yhteystiedot

 

Kunnan tytäryhtiöiden yhteystiedot
 

Kittilän Vuokratalot Oy (Kittilän kunnan omistusosuus 100%)
Valtatie 15, 99100 Kittilä
isännöitsijä, toimitusjohtaja Timo Sattanen, puhelin 040 506 4496
timo.sattanen@kittila.fi
Kittilän Vuokratalot Oy:n www-sivut

 

Kittilän Aluelämpö Oy (Kittilän kunnan omistusosuus 96,67 %)
PL 45, 99101 Kittilä
toimitusjohtaja Pekka Tennivaara, puhelin 0400 203 119, pekka.tennivaara@kittila.fi

 

Levin Vesihuolto Oy (Kittilän kunnan omistusosuus 100 %)
toimisto: Muoniontie 219, 99130 Sirkka
toimitusjohtaja Hannu Teppo, puhelin 040 357 7384, hannu.teppo@levi.fi
Levin Vesihuolto Oy:n www-sivut

 

Oy Levi Ski Resort Ltd (Kittilän kunnan omistusosuus 51,43 %)
osoite: PL 1, Hissitie 8, 99130 Levi
puhelin: 0207 960 200
sähköposti: ski.info@levi.fi
toimitusjohtaja: Jouni Palosaari, jouni.palosaari@levi.fi
Levi Ski Resortin www-sivut

 

 

Luottamuselimet 

Kittilän kunnanvaltuutetut

Kunnanhallituksen jäsenet

Lautakunnat